Kategorie
Uncategorized

Badania przed odwiertem

Szanowni Darczyńcy i Sympatycy
Jeszcze bardziej aktywizujemy zbieranie pieniędzy i pozyskiwanie pomocy na projekt budowy studni w Tanzanii.
Mamy kosztorys, na wykonanie badań hydrologicznych i odwiertów w poszukiwaniu wody. Działamy wraz z Ks. Markiem, który pełniąc posługę wśród miejscowej ludności, zna jej potrzeby i teren. Wybraliśmy miejsce, do dokonania odwiertów kontrolnych. Jest to wioska, którą mieszkańcy nazwali Rogoyeti. Mieści się w dystrykcie Kikomi. Jeżeli jesteście tego ciekawi, można zobaczyć ją np. w Mapach Google (5°49’19.4″S 36°40’20.2″E; https://maps.app.goo.gl/TfgLAmK1CLj2FWMc7).
Ojciec Marek wraz ze swoimi parafianami – Masajami dokonali przeglądu tanzańskich przedsiębiorców, którzy zajmują się poszukiwaniem wody i budowaniem studni. Wybrał jedną z firm, która istnieje na tyle długo i ma doświadczenie, że daje największe szanse na sukces. Stosują oni najnowsze (jak na tamte warunki) metody poszukiwań wody i instalowania urządzeń do jej wydobywania.
Wstępna wycena badań i odwiertów, to 7000,00 dolarów amerykańskich.
Pierwsza faza projektu – tzw. driling borehole, powinna być zrealizowana w listopadzie 2020 r. W1 tym okresie są najlepsze warunki atmosferyczne do badań. Jest pora sucha, znany jest najniższy poziom wody i na bazie tej informacji można ocenić gdzie jest szansa na znalezienie dobrego źródła.
Dlatego gorąco apelujemy o pomoc i wpłacanie datków na budowę studni. Część dystryktu Kikomi obejmującego kilka wiosek, które będą w tę wodę zaopatrywane, liczy na nas.
Przypominamy, że obecnie sytuacja tych ludzi wygląda tak, że błotnista kałuża stanowi ich zapas wody, przenoszony przez kobiety i dzieci kilka kilometrów dzienne do swoich wiosek, przy czym wody tej jest bardzo mało. Jest ona brana prosto z ziemi, nieoczyszczona. Niestety jest też przyczyną wielu chorób zakaźnych i w konsekwencji bardzo wysokiej umieralności na choroby typu dur brzuszny, cholera, o których w Europie się już nie słyszy.
Mieszkańcy ci jednak nie mają wyjścia. Nie mają innych możliwości. Pić musi każdy.
Z całego serca prosimy o Wasze wsparcie!!!

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej napiszcie, zadzwońcie lub przyjdźcie do fundacji. W trudnym dosyć dla takiej działalności stanie pandemii, działamy nadal. Spotykamy się z potencjalnymi darczyńcami. Pozyskujemy środki rządowe w celu utrzymania działania. Rozsyłamy prośby o wsparcie. Uczestniczymy w spotkaniach z kreatywnymi i pełnymi pozytywnych pomysłów ludźmi różnych środowisk, dzięki czemu poszerza się nasza wiedza i umiejętności potrzebne do realizacji naszej misji. Chętnie słuchamy porad inżynierów znających się na pozyskiwaniu wody. Świadczymy też porady prawne, co pozwala nam odwdzięczyć się niektórym za ich usługi na rzecz Africa Help. Zapraszamy!!!