Aktualności

Projekty
A D

Biuletyn 8/2022

Kolejne, październikowe już wydanie biuletynu informacyjnego, comiesięcznego w formie elektronicznej. Już oddane do druku.

Czytaj więcej »
Biuletyn
A D

Biuletyn 7/2022

Kolejne, wrześniowe wydanie biuletynu informacyjnego, comiesięcznego w formie elektronicznej. Już oddane do druku.

Czytaj więcej »

Obecnie w okresie rozprzestrzeniania się wirusa COVID – 19 (koronawirus), nasz projekt „Antakae-Czysta Woda” oraz „Punkt Medyczny” zyskał jeszcze bardziej na aktualności. Higiena stała się warunkiem koniecznym dla całego świata, aby zapobiec coraz większej liczbie zakażeń także w Europie. Pomagając w projektach budowy studni i punktów sanitarnych w Afryce, pomagasz nie tylko mieszkańcom Afryki ale też Europy – w tym Polski. Migracje ludności bowiem mogą wpłynąć znacząco na rozwój chorób zakaźnych w tym koronawirusa. Dzięki zwiększeniu punktów sanitarnych i upowszechnieniu edukacji w zakresie higieny w Afryce  możesz temu zapobiec.

Pamiętajmy też że Covid – 19 objął zasięgiem także znaczne obszary Afryki, niektóre kraje są zamknięte a władze nie informują rzetelnie o ilości zachorowań i zgonów. Mając na względzie brak respiratorów i często wręcz niemożliwy dostęp do opieki medycznej, liczba chorych obecnie nie jest znana.