My i media

Przedstawiamy tu linki do artykułów i wywiadów dotyczących bezpośrednio działań naszej fundacji.
W grudniu 2022 roku przeprowadziliśmy kampanię społeczną dotyczacą dostepu do czystej wody. Wiekszość materiałow na tej stronie pochodzi własnie z tej kampanii.
Nie mamy wpływu na reklamy, które pojawiaja sie w serwisach takich jak You Tube.
Nie moderujemy też komentarzy w miejscach, w których dana redakcja publikuje te materiały. 

Wywiady i artykuły

Nadawane na żywo 16 grudnia 2022 r. telewizja WTK

Link do wywiadu https://wtk.pl/news/86976-z-poznania-na-czarny-lad-w-tanzanii-i-ugandzie-potrzebna-pomoc

Choć mieszkają w Poznaniu, to ich pomoc dociera daleko poza granice Polski. A jest co robić, bo w Afryce nadal ponad 30% mieszkańców nie ma dostępu do czystej wody. Piją wodę brudną, myją się w niej. To przynosi choroby i śmierć. Dlatego poznańska fundacja Africa Help od lat wspiera mieszkańców Tanzanii i Ugandy. W jaki sposób i jak te działania można wspomóc? Rozmawialiśmy o tym z Anną Walkowiak, prezeską fundacji.

Nadawane na żywo 21 grudnia 2022 r. Telewizja NEWS24

Link do wywiadu https://youtu.be/ltkUy9G54YU

Do Ugandy dotarło półtora miliona uchodźców z ogarniętego wojną Sudanu Południowego. Ten kraj wg ONZ znajduje się na trzecim, najtragiczniejszym poziomie kryzysu humanitarnego. Dla nich Fundacja Africa Help buduje studnie i klinikę ginekologiczną. Gość: Anna Walkowiak -prezeska Fundacji Africa Help

Nadawane na żywo 22 grudnia 2022 r. Radio EMAUS

Link do wywiadu http://radioemaus.pl/aktualnosci/anna-walkowiak-fundacja-africa-help/

Africa HELP jest organizacją pozarządową zajmującą się przede wszystkim zaopatrywaniem mieszkańców Afryki w czystą wodę i podstawowe punkty medyczne. Swoimi działaniami fundacja przyczynia się do zmniejszenia liczby zachorowań na choroby wywoływane przez brudną nieuzdatnioną wodę.

Żeby uzyskać dostęp do źródła wody, w niektórych rejonach Afryki trzeba wwiercić się do głębokości ponad 200 metrów. Fundacja Africa Help pomaga tworzyć studnie, ale stara się także edukować afrykańskie dzieci, by w ten sposób zwiększyć ich szanse na lepsze życie w przyszłości. O działaniach Fundacji Africa HELP, Arkadiusz Szymański porozmawiał w Spotkaniu przy kawie z założycielką i pomysłodawczynią tej organizacji, Anną Walkowiak.

Podziel się: