Afrykańskie Kilometry Dobra

Poznań

Mistrzostwa świata w dobroci dla Afryki

Stowarzyszenie To Help Africa i Fundacja Africa Help stworzyły koalicję Afrykańskich Kilometrów Dobra. Chcemy w ten sposób zbierać środki na budowę sytemu doprowadzenia wody do tanzańskiej wioski Antakae. Obie organizacje przystąpiły do ogólnopolskiej kampanii Kilometry Dobra działając jako Koalicja Afrykańskich Kilometrów Dobra.
Obie fundacje liczą, że udział w tej kampanii pomoże w uzbieraniu środków na realizację projektu Antakae-Czysta Woda.

Jest to stworzona w Polsce kampania dobroczynna, która sprawia, że organizacje pozarządowe uzyskują pieniądze na realizację swoich celów, budują sieć wzajemnego wsparcia i wzmacniają sprawność działania.
W ciągu ostatnich 7 lat do fundacji i stowarzyszeń trafiło już ponad 5,8 mln zł na realizację 260 różnych projektów.
VIII edycja Kampanii rozpoczęła się 1 marca 2021 r. i potrwa do 31 maja 2021 r.

Dostarczymy czystą wodę trzem tysiącom mieszkańców

Szacunkowy koszt tego przedsięwzięcia wynosi 27 500 złotych.

Aby doprowadzić wodę do wioski, potrzebne jest 2,5 km rurociągu. To właśnie taki dystans dzieli tamtejszą ludność od czystej wody. Każdy może zdecydować, o jaką odległość skróci mieszkańcom Antakae drogę po wodę:
11 zł to 1 metr rurociągu;
– 44 zł to 4 metry rurociągu
– 440 zł to 10 metrów rurociągu.

Zdajemy sobie sprawę, że pandemia nie oszczędza nikogo i wielu z Was odczuwa jej skutki. Także te materialne. Ale wiemy też, że w Afryce większym problemem niż COVID-19 jest brak czystej wody. To brak wody zabija. Dlatego pomimo pandemii zdecydowaliśmy się rozpocząć ten projekt. Mamy nadzieję, że uda nam się zebrać środki na jego realizację. Liczymy, że i tym razem będziecie z nami. Dzięki Waszej pomocy, kilkutysięczna społeczność będzie miała czystą wodę wolną od drobnoustrojów wywołujących cholerę czy dur brzuszny, o których w Polsce się już nawet nie wspomina.
Możecie nas wesprzeć dokonując bezpośrednio wpłat na stronie kampanii „Kilometry Dobra.

Dostarczymy czystą wodę trzem tysiącom mieszkańców

W Afryce czysta woda jest nadal dobrem luksusowym

Wielu mieszkańców tego kontynentu nie ma dostępu do wody pitnej. Miliony mieszkańców Afryki cierpią na niedobór wody przez cały rok. Średnia odległość, jaką pokonują kobiety i dzieci w Afryce, aby zebrać jakąkolwiek wodę wynosi 6 km. Niewłaściwe warunki sanitarne, niski poziom higieny i zanieczyszczona woda wywołują choroby takie jak dur brzuszny, cholera, czy żółtaczka typu A.

 Taka rzeczywistość dotyka rodziny w wiosce Antakae w Tanzanii. To właśnie tam w ramach Afrykańskich Kilometrów Dobra wybudujemy system doprowadzenia wody, który zaopatrzy w wodę ludność żyjącą w skrajnym ubóstwie.

W Afryce czysta woda jest nadal dobrem luksusowym

-Picie wody z bajora lub kałuży pełnej zanieczyszczeń i odchodów, uwłacza godności człowieka.  Mają obecnie 2 źródła wody. Jednym z nich jest kopany dół, który nazywają „jeziorem” (choć bardziej adekwatna nazwa to bajoro), a drugi to studnia, która działa tylko w porze deszczowej (to płytko wykopana dziura w ziemi z wodą podskórną, a jej wydajność jest niewystarczająca) – opisuje Iwona Kreczmańska, założycielka Stowarzyszenia To Help Africa.

PONIŻEJ LINK DO WPŁAT NA KILOMETRY DOBRA

Afrykańskie Kilometry Dobra

lub na konto bankowe fundacji:
Nr konta bankowego: ING BŚ 92 1050 1520 1000 0090 8069 7627 
Rachunek do przelewów zagranicznych:
IBAN: PL 70 1050 1520 1000 0090 8069 7635
SWIFT: INGBPLPW 70 1050 1520 1000 0090 8069 7635

lub za pomocą przycisku WPŁAĆ

Podziel się: