Co słychać w "Africa Help"?

Biuletyn nr 6/2023
lipiec 2023 r.

Nasi "zaadoptowani edukacyjnie" uczniowie
Kolejny etap budowy studni w Ugandzie za nami

W ubiegłym miesiącu nasz wykonawca z Kampali wykonał odwierty studni w obozie dla uchodźców w Ugandzie.
Więcej na stronie
1.
 

Spotkanie z Afryką

W dniu 29 lipca w Cigacicach odbędzie się spotkanie, którego celem jest zebranie środków na budowę studni w masajskiej wiosce Elerai


Więcej na stronie
2.
 

Adopcja edukacyjna Bidi Bidi

Kolejny trymestr nauki naszych wychowanków w Ugandzie rozpoczęty


Więcej na stronie
3.
 

Rekrutacja wolontariuszy

Szukamy ludzi z pasją, którzy chcą pomóc oraz zrobić coś dobrego dla innych. Oferujemy niezapomnianie doświadczenie, które pozwoli zdobyć nowe umiejętności.
Więcej na stronie 4.
 

Pierwszy etap budowy studni w Ugandzie za nami

Autor: Anita Kozłowska

Lipiec przynosi dobre wiadomości. Dzięki hojności oraz ofiarności naszych darczyńców udało nam się zrealizować kolejny etap budowy studni w obozie uchodźczym Bidi Bidi w Ugandzie Północnej jakim jest wykonanie odwiertów!

Wody podskórne, którymi posilają  się mieszkańcy są zanieczyszczone i powodują większość chorób takich jak tyfus czy cholera.

Jesteśmy już o krok od celu czyli od budowy studni w obozie dla uchodźców z Sudanu Południowego – Bidi Bidi. Studnia ta ma na celu poprawę dostępu do wody pitnej dla mieszkańców obozu, co w znacznym stopniu wpłynie na poprawę ich warunków życia.

Szczegółowe informacje na temat projektu można znaleźć na stronie: https://ah20.org/projekty/studnia-w-obozie-bidi-bidi/

 Z niecierpliwością czekamy na kolejne inicjatywy i sukcesy Fundacji “Africa Help”.
Jeśli także chcesz wesprzeć działania wolontariuszy i uchodźców w Ugandzie, możesz przekazać wsparcie przez wpłaty na konto 76 1600 1462 1854 6030 0000 0001 lub przez naszą stronę www.ah20.org (przycisk “Wpłać”). Każdy gest dobrej woli ma znaczenie!

Odwierty studni w Ugandzie
Odwierty studni w Ugandzie

STRONA 2.

Spotkanie z Afryką

Autor: Anita Kozłowska

Mamy przyjemność poinformować, że 29 lipca br w Cigacicach, w “Przystań tu” odbędzie się spotkanie z Afryką.

Nasza Fundacja patronuje wydarzenie i zbiera fundusze wraz ze wspaniałymi, empatycznymi ludźmi z Sulechowa na budowę studni w Elerai w Tanzanii.

Zachęcamy do aktywnego udziału w akcji. Zapewniamy, że na miejscu będą się odbywały niesamowite atrakcje, takie jak : animacje i warsztaty dla dzieci, pokazy i warsztaty bębniarskie, licytacje, muzyka na żywo oraz pokazy filmowe.

Inicjatorką przedsięwzięcia jest Pani Ewa Gromiec, którą będąc w Tanzanii poruszył trudny los rodzin masajskich.

Dochód zostanie przeznaczony na budowę studni w Elerai. Serdecznie zapraszamy do Przystani!

Strona 3.

Kolejny trymestr nauki naszych wychowanków w Ugandzie rozpoczęty

Autor: Anita Kozłowska

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż po wakacjach nasi wychowankowie z obozu uchodźczego w Ugandzie Północnej rozpoczęli kolejny trymestr nauki w szkole średniej. Przystąpili do nauki z nową, dobrą energią, pozytywnym nastawieniem oraz pomysłami. Zainicjowali akcję sadzenia roślin w szkole. Śmiało można stwierdzić, że poprzez zaangażowanie w tę pracę wyrażają wdzięczność za okazaną im możliwość edukacji. 

Przypominamy, że edukacja jest jednym z największych wyzwań w Ugandzie, kraju przyjmującym setki tysięcy uchodźców. Mimo, iż obóz Bidi Bidi istnieje od 2016 roku to nie zapewnia on darmowych szkół średnich.

Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym darczyńcom z Polski a w szczególności z poznańskich parafii za umożliwienie młodzieży kształcenia na wyższym poziomie.

Strona 4.

Wolontariat w Africa Help

Autor: Anita Kozłowska

Szukamy wolontariuszy, czyli osób, które chcą poświęcić swój czas i energię, aby pomóc nam w organizacji i przeprowadzeniu wyjątkowej i niezapomnianej przygody. Czekamy na ludzi z pasją, którzy chcą pomóc i zrobić coś dobrego dla innych.

Pamiętajmy, że pomaganie nie jest zależne od zasobności naszego portfela. Możemy pomagać na wiele sposobów. Oprócz wsparcia finansowego możemy (np. w ramach wolontariatu) podarować komuś nasz wolny czas oraz podzielić się umiejętnościami.

Wolontariusze Fundacji “Africa Help” odbędą specjalne szkolenie przygotowujące do pracy,  będą uczestniczyli w przeróżnych akcjach i festynach dobroczynnych.

Wyłonimy również wolontariat misyjny do Afryki, dla tych którzy chcą pomóc bezpośrednio beneficjentom Fundacji w Tanzanii.

W najbliższych dniach rozpoczniemy Konkurs Pomaganie w Obiektywie. Jest to kampania mająca na celu uświadomienie, że pomaganie nie jest naszą naturalną cechą ale można się pomagania nauczyć. Można pomóc przeprowadzić starszego człowieka przez ulicę lub wyjść na spacer z psem ze schroniska i …uwiecznić tę pomóc na zdjęciu. Róbcie zdjęcia gdy robicie drobne przysługi – to wbrew pozorom wielka pomoc!

Prosimy o przesłanie zdjęcia na wskazany przez Nas adres mailowy:

africahelp2019@gmail.com.

Zdjęcia będzie można nabyć za drobną darowiznę. Następnie w drodze konkursu wyłonimy najlepsze ujęcia a zwycięzcy otrzymają nagrodę niespodziankę! Lista nagród zostanie opublikowana na dedykowanej kampanii stronie internetowej w najbliższym czasie.

Śledźcie nas i obserwujcie social media!

 

Redakcja: Artur Długosz

Fundacja “Africa Help”; ul. Trójpole 3A; 61-693 Poznań

 

www.ah20.org

e-mail: africahelp2019@gmail.com

tel. 606717929

nr rachunku bankowego: 76 1600 1462 1854 6030 0000 0001

Podziel się: