Co słychać w "Africa Help"?

Biuletyn nr 7/2023
wrzesień 2023 r.

Spotkanie w Cigacicach

Nasza Fundacja jako patron honorowy wydarzenia wraz ze wspaniałymi ludźmi z Sulechowa zebrała 10 000 złotych na budowę studni w Elerai w Tanzanii.

Więcej na stronie 1. 

Pozyskanie sprzętu KTG

        Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku przekazał nam w formie darowizny dwa sprzęty KTG do naszego punktu medycznego we wiosce tanzańskiej w Oltotoi.

Więcej na stronie 2. 

Wyprawa do Afryki

Już w listopadzie wybieramy się do Afryki! W Tanzanii odbędzie się otwarcie naszej kliniki a w Ugandzie sprawdzimy postępu w budowie studni oraz odwiedzimy naszych wychowanków.                                                                           

Więcej na stronie 3. 

Rozdysponowanie środków na projekty

Fundacja Africa Help ze środków z 1,5 % wysłała kolejne 10. 000 USD do Tanzanii oraz Ugandy.                                                                                 

Więcej na stronie 4. 

Spotkanie w Cigacicach

Autorka: Anita Kozłowska

Mieliśmy zaszczyt pełnić rolę patrona honorowego wspaniałego wydarzenia charytatywnego w przystani nad Odrą “Przystań tu” w Cigacicach. To wyjątkowe spotkanie, zorganizowane z inicjatywy pani Ewy Gromiec, miało na celu zebranie środków na budowę studni w Elerai, w centralnej Tanzanii.

Nie brakowało atrakcji: Joel Kitenge, znany jako Dark Kelly, zagrał dla nas muzykę na żywo inspirowaną jego rodzinnym Kongo, pokazy bembniarskie w rytmach z Afryki Zachodniej również wzbudziły ogromne emocje. A to wszystko dzięki wspólnemu zaangażowaniu i wsparciu lokalnej społeczności.
 
Tym razem poczuliśmy szczególnie ciepłą, wspólnotową atmosferę małej miejscowości. Sołtysi z okolicznych wsi zaangażowali się w rozstawianie niezbędnego sprzętu. Lokalna grupa plastyczna przygotowała atrakcje dla najmłodszych, a pani organistka z parafii obok zadbała o kulinarną stronę wydarzenia, gotując przepyszny żurek. Właściciel “Przystani tu” udostępnił nam teren, tworząc idealne miejsce dla tej wyjątkowej imprezy.
 
Podczas licytacji prowadzonej przez panią Krysię Talagę, udało się nam zebrać aż 10 tysięcy złotych, które przeznaczymy na realizację naszego celu w Tanzanii. Jesteśmy niesamowicie zadowoleni z wyników i wsparcia, które otrzymaliśmy. To kolejny dowód na to, że wspólnie możemy więcej.
 
Jeżeli ta historia zainspirowała Państwa do działania, serdecznie zachęcamy do wpłat darowizn na konto naszej Fundacji “Africa Help”. Wasze wsparcie ma nieocenioną wartość. Dzięki niemu możemy kontynuować nasze projekty, które naprawdę zmieniają życie ludzi w potrzebie. Razem dokonamy więcej!
 
Dark Kelly z najmłodszymi uczestnikami zbiórki
Obrazy z licytacji

Pozyskanie sprzętu KTG

Podziękowania od naszej Pani Prezes
Podpisanie umowy darowizny
Jeden z urządzeń KTG, które otrzymaliśmy
Uroczyste przekazanie sprzętu KTG w Klinice w Białymstoku

Autorka: Anita Kozłowska

Jest nam niezmiernie miło podzielić się z Państwem fantastyczną nowiną! Udało nam się pozyskać dwa urządzenia KTG do naszej kliniki w Oltotoi, w Tanzanii. Ten krok stał się możliwy dzięki ogromnej hojności Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, który przekazał nam te cenne urządzenia w formie darowizny. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Małgorzaty Mogilewskiej – Położnej i Oddziałowej Patologii Ciąży, która wykazała się niezwykłą empatią i szlachetnością.

Te nowe urządzenia to dla nas kolejny kamień milowy w poprawie jakości opieki medycznej w Tanzanii. Jak Państwo wiedzą, proces porodu w tej części świata jest często związany z ryzykiem i wieloma trudnościami dla matki i dziecka. Niepokojąco wysoki odsetek komplikacji związanych z brakiem odpowiedniej opieki medycznej i edukacji zdrowotnej wskazuje na palącą potrzebę takich inicjatyw.
 
Nasz punkt medyczny w Oltotoi to nie tylko miejsce, w którym świadczona jest opieka zdrowotna. To także centrum edukacyjne, w którym prowadzone są działania na rzecz podniesienia świadomości zdrowotnej wśród lokalnej społeczności. Dzięki nowym urządzeniom KTG, będziemy mogli zapewnić masajskim matkom dostęp do najnowszych technologii, co pozwoli na identyfikację potencjalnych zagrożeń w ciąży i skierowanie do specjalistycznej opieki, jeśli zajdzie taka potrzeba.
 
Nasze działania jednak nie kończą się tutaj. Jest jeszcze wiele do zrobienia, a każda pomoc ma tutaj realny wpływ na życie ludzi. Wszystkich, którzy chcą wspierać nasze inicjatywy, serdecznie zachęcamy do wpłat darowizn na konto Fundacji “Africa Help”. Wasze wsparcie pozwoli nam na dalsze działania, nie tylko w zakresie opieki medycznej, ale i innych pilnie potrzebujących obszarach.
 
To wspólny wysiłek i nie możemy go podjąć sami. Razem dokonamy więcej, dlatego z całego serca liczymy na Państwa wsparcie! Dziękujemy za każdą przekazaną złotówkę, za każdy gest solidarności i za to, że razem z nami chcecie budować lepszą przyszłość dla potrzebujących.

Strona 3.

Planowana wyprawa do Afryki

Autorka: Anita Kozłowska

Niezmiernie nas cieszy możliwość podzielenia się z Państwem wspaniałymi wieściami. Już w listopadzie przedstawiciele Fundacji “Africa Help” wybierają się na wyprawę do Afryki. W małej wiosce tanzańskiej w Oltotoi nastąpi otwarcie naszego Punkt Medycznego. Jest to owoc całorocznych przygotowań, gromadzenia sprzętów i materiałów. Z wielką wdzięcznością pragniemy podziękować Politechnice Poznańskiej za przekazanie nam sprzętu USG oraz Uniwersyteckiemu Szpitalowi Klinicznemu w Białymstoku za darowiznę dwóch urządzeń KTG. W naszej placówce znajdą się również pielęgniarka i lekarz, skierowani przez Ministerstwo Zdrowia w Tanzanii.
 
Nasza misja w Tanzanii to nie tylko kontynuacja wcześniejszych działań. Przed nami również wizyta w Ugandzie, gdzie planujemy skontrolować postępy w budowie studni w obozie uchodźczym Bidi Bidi. Dzięki Państwa wsparciu, udało nam się już zrealizować kolejny etap tej ważnej inwestycji. Będziemy także odwiedzać naszych wychowanków, którzy dzięki wsparciu Fundacji i jej darczyńców, kontynuują naukę w szkole średniej.
 
Nie możemy nie wspomnieć o gościnności tamtejszych księży, którzy zawsze serdecznie nas przyjmują i wspierają w naszych misjach. Ich obecność dodała blasku naszym wcześniejszym wizytom i jesteśmy pewni, że i tym razem będzie podobnie.
 
Nie możemy się już doczekać, by zobaczyć, jak nasze projekty rozwijają się na miejscu, ale także by móc podzielić się tymi doświadczeniami z Państwem. I tu przechodzimy do najważniejszej kwestii: bez Państwa wsparcia, żadne z tych przedsięwzięć nie byłoby możliwe.
 
W związku z tym, serdecznie zachęcamy do wpłat darowizn na konto Fundacji “Africa Help”. Państwa wsparcie jest nieocenione i każda złotówka przekazana na rzecz Fundacji pozwoli nam na dalsze działania, które są tak niezbędne dla wielu osób. Razem możemy zrobić jeszcze więcej i naprawdę zrobić różnicę w życiu tych, którzy tego najbardziej potrzebują. Dziękujemy za wszelką pomoc i zaangażowanie!

 

Strona 4.

Rozdysponowanie środków na projekty

Kiruti Magisa, wspierany przez nas student Medycyny
Szczepienia przeciwko Ospie w naszym Punkcie Medycznym

Autorka: Anita Kozłowska

Z ogromną radością i poczuciem spełnienia chcielibyśmy podzielić się z Państwem najnowszymi osiągnięciami naszej Fundacji “Africa Help”. Jesteśmy wdzięczni, że wielu z Państwa dostrzega palące problemy Afryki i decyduje się przekazać nam 1,5% swojego podatku. Dzięki temu wsparciu, udało nam się ostatnio wysłać kolejne 10,000 USD do Tanzanii oraz Ugandy, co umożliwi nam realizację kolejnych ważnych projektów.

W Tanzanii z dumą wspieramy edukację Kiruti Magisy. Jego historia to doskonały przykład wpływu, jaki Państwa wsparcie może mieć na jednostkowe życia. Obecnie Kiruti studiuje medycynę na drugim roku w Dar es Salaam. Co więcej, planuje odbyć praktyki w naszym Punkcie Medycznym i po ich zakończeniu podjąć tam pracę.
 
Ale to nie wszystko. W Ugandzie koncentrujemy się na wsparciu edukacyjnym dla młodzieży ze szkoły średniej w obozie uchodźczym Bidi Bidi. Chociaż obóz ten funkcjonuje od 2016 roku, to nie zapewnia on darmowej edukacji na poziomie średnim. Dzięki Państwa wsparciu, nasi wychowankowie mogą kontynuować naukę, rozpoczynając trzeci semestr w liceum.
 
Ponadto nie zwalniamy tempa w zakresie budowy studni. Zebrane środki przeznaczymy na zakup pompy głębinowej, doprowadzenie wody, a także na budowę ujęcia i wieży ciśnień.
 
Zachęcamy Państwa do dalszego wsparcia naszej misji. Każda wpłata na konto Fundacji “Africa Help” to krok naprzód w kierunku znaczącej poprawy jakości życia w tych regionach. To również sposób na to, by wszyscy mogliśmy razem zmienić świat na lepsze, jeden projekt po drugim.
 
Ostatecznie, to Państwa wsparcie sprawia, że te wszystkie projekty są możliwe do realizacji. Dziękujemy za wszelką pomoc i zaangażowanie. Zachęcamy do wpłat darowizn, które są tak niezbędne dla kontynuacji naszych działań. Razem możemy więcej!

Redakcja: Artur Długosz

Fundacja “Africa Help”; ul. Trójpole 3A; 61-693 Poznań

 

www.ah20.org

e-mail: africahelp2019@gmail.com

tel. 606717929

nr rachunku bankowego: 76 1600 1462 1854 6030 0000 0001

Podziel się: