Działania wojenne na Ukrainie są coraz bardziej agresywne, a ludność cywilna cierpi najbardziej. Zmieniają się miejsca bombardowań, ale jedno jest stałe, to zwykli ludzie giną, odnoszą rany, są porywani i tracą dach nad głową.

Już w lutym ogłosiliśmy zbiórkę. Do tej pory zebraliśmy 30 000 zł na pomoc humanitarną dla Wojewódzkiego Klinicznego Szpitala Dziecięcego nr 1 w Charkowie.

Zgodnie z zasadą, że wspólnie można zdziałać więcej, połączyliśmy siły z organizacjami będącymi w zespole ds. zbiórek przy Urzędzie Miasta Poznania tj. fundacjami „Dzięki Tobie”, „Aitwar” i „ORCHidea”, które także zbierają dary na pomoc Ukrainie.

Za pozyskane środki kupimy wszelkiego rodzaju materiały medyczne. Z informacji uzyskanych ze szpitala wiemy, że potrzebne są materiały jednorazowego użytku czyli igły, strzykawki, bandaże. Brakuje też łóżek polowych, środków odkażających i przeciwbólowych.

Wszystkie zebrane i zakupione dary wwozimy na Ukrainę samodzielnie naszym busem, a następnie przekazujemy zaprzyjaźnionej organizacji Berdyczowskiej Fundacji „Oberig- 26”, którzy swoim transportem przewiozą materiały do szpitala w Charkowie.

Oprócz wpłat na konto, można zrobić szybki przelew za pomocą platformy Przelewy24, dostępnej pod linkiem https://ah20.org/wesprzyj-nas/

Zbiórka zarejestrowana jest na portalu zbiórek publicznych pod numerem 2022/715/OR.

Zbieramy także dary rzeczowe w postaci ww. materiałów medycznych w siedzibie Fundacji „Africa Help” ul. Trójpole 3A, 61-693 Poznań.

Dołączcie do nas!

Podziel się: