Kategorie
Uncategorized

POWSTANIE STUDNI!

Szanowni Państwo

Z ogromną radością informuję, że mamy już niezbędną kwotę na realizację projektu!
Dzięki zaangażowaniu i hojności wielu wspaniałych ludzi, w niedzielę lecę do Tanzanii na realizację projektu „Czysta woda dla Logoyeti”.
Tak jak pisałam wcześniej, studnia wywiercona w Logoyeti ma szczególne znaczenie dla całej mieszkającej tam społeczności. Nie tylko bowiem zaspokoi zapotrzebowanie mieszkańców na czystą wodę, ale także będzie przyczynkiem do zgody między wieloplemiennym środowiskiem żyjących tam ludzi.
Przypomnę, że kilka lat temu doszło tam do konfliktu zbrojnego miedzy Masajami, a rolnikami. Jedną z głównych przyczyn był dostęp do wody. W wyniku konfliktu zginęło kilkaset osób. Ksiądz Marek Gizicki od lat usilnie próbuje pogodzić zwaśnionych. To on był pomysłodawcą zbudowania studni dla wszystkich mieszkających tam ludzi, by nie doszło już nigdy do konfliktu o wodę.
Mam ogromną nadzieję, wiarę i przekonanie, że projekt się powiedzie i będzie zalążkiem kolejnego projektu stworzenia punktu medycznego w tym skazanym  na zapomnienie regionie świata, w którym tylu ludzi cierpi z powodu braku higieny i czystej wody. Skazanym, zanim zaczęliście pomagać, ale właśnie to wspólnie zmieniamy!
Pamiętajcie, że to wszystko dzieje się tylko i wyłącznie dzięki Waszemu zaangażowaniu, niezależnie do tego, czy to jest przeczytanie tego artykułu i opowiedzenie o nim komuś, udostępnieniu innym linku czy zdjęcia na Instagramie lub Facebooku. Każda Wasza aktywność, nawet najdrobniejsza prowadzi to wielkich osiągnieć. Fundację tworzą WSZYSCY, którzy poświęcili choć chwilę na bliższe poznanie jej misji.

Z wyrazami wdzięczności

Anna Walkowiak

Prezes Fundacji