Kategorie
Projekty

WODA POPŁYNĘŁA W LOGOYETI!!!

Podziękowania Prezes Fundacji dla Darczyńców i Wspierających.

SZANOWNI DARCZYŃCY I SYMPATYCY!

 Z ogromną radością informuję Was, że dowierciliśmy się do wody w Logoyeti. Wyjechałam do Tanzanii 8 lutego 2021r., aby zrealizować projekt budowy studni w okręgu Manyara w Tanzanii. Dzięki WASZEMU WSPARCIU, determinacji mojej i osób które mi pomagały oraz opatrzności Bożej, dokonaliśmy tego dzieła!

Nie było łatwo (szczegóły opisuję na nowo powstałym blogu w zakładce BLOG). Woda znajdowała się dopiero na 240 metrze, a nie na zakładanych według wykonanych badań hydrologicznych 150… Najważniejsze jednak jest to, że mieszkańcy tej wioski oraz wiosek ościennych będą mieli czystą wodę! Okazało się bowiem, że woda jest bez zanieczyszczeń i nie będzie trzeba stosować filtrów uzdatniających.

Jak już wspominałam w innym wpisie i na kanale Youtube, kilka lat temu w tej wiosce doszło do konfliktu między Masajami, a rolnikami o dostęp do wody. Wkroczyło wojsko rządowe i zginęła ponad setka osób.

Stworzone DZIĘKI WASZEJ HOJNOŚCI ujęcie wody ma nie tylko wymiar bytowy, ale także stanowić będzie punkt pojednania między mieszkającymi obok siebie ludźmi. Aby już nigdy nikt nie musiał tam ginąć z powodu braku dostępu do wody.

Dostęp do czystej wody jest bowiem niezbywalnym prawem każdego człowieka!

Z wyrazami głębokiej wdzięczności w imieniu swoim jak również wszystkich mieszkańców Logoyeti i okolic

DZIĘKUJĘ.

Anna Walkowiak

Prezes Fundacji

Ksiądz Marek, wykonawca i mieszkańcy Logoyeti po uruchomieniu studni.
Prezes Fundacji "Africa Help" z mieszkanką Logoyeti