BANER PP2024

Nasza fundacja z radością informuje, że pod koniec listopada 2024 roku grupa wolontariuszy – w skład której wchodzą dwie doświadczone lekarki, położna oraz ratownik medyczny – wyrusza w podróż do Tanzanii, aby wesprzeć tamtejsze społeczności w dostępie do opieki medycznej. Ich misją jest udzielanie pomocy medycznej w Klinice Matki i Dziecka w Oltotoi, regionie Manyara. Projekt, w którym biorą udział, ma na celu poprawę warunków zdrowotnych oraz dostępności do nowoczesnej opieki medycznej wśród lokalnych kobiet i dzieci.

Wylatujemy z Warszawy pod koniec listopada 2024 roku, a planowany powrót do Polski nastąpi w połowie grudnia 2024. Wolontariusze będą pracować ramię w ramię z miejscowym personelem, dzieląc się swoją wiedzą i umiejętnościami w zakresie położnictwa, pierwszej pomocy oraz procedur medycznych, a także szkoląc lokalnych pracowników służby zdrowia.

Jak wolontariusze przygotowują się do wyzwań w Tanzanii?

Oprócz swojej wiedzy i doświadczenia, wolontariusze zabierają ze sobą niezbędne materiały medyczne do realizacji projektu. Wśród przewożonych rzeczy znajdują się materiały pierwszej pomocy, sprzęt medyczny oraz specjalnie przygotowane plecaki położnych, w których umieszczono tzw. born gift – zestawy dla nowo narodzonych dzieci i ich mam. Te prezenty mają nie tylko praktyczne znaczenie, ale także symbolizują wsparcie dla młodych mam i ich dzieci, oferując podstawowe artykuły potrzebne w pierwszych dniach życia noworodka.

Nasi wolontariusze są gotowi na pracę w gorących i suchych warunkach, jakie panują w regionie Manyara na przełomie listopada i grudnia. Dni będą upalne, z temperaturami przekraczającymi 30°C, a noce chłodniejsze, z temperaturami sięgającymi 18-22°C. Przygotowali się na zmienne warunki pogodowe, w tym przelotne deszcze, zabierając ze sobą odpowiednią odzież oraz lekkie kurtki przeciwdeszczowe.

W misji, w której będą mieszkać, dostęp do wody pitnej będzie zapewniony dzięki własnej studni. Wolontariusze mogą więc skupić się na swojej pracy, wiedząc, że podstawowe potrzeby, takie jak woda, są zabezpieczone. Pracując na wysokości, gdzie panują nieco chłodniejsze warunki w nocy, zadbali o odpowiednie przygotowanie zarówno pod kątem ubioru, jak i wyposażenia, które pozwoli im sprostać wyzwaniom klimatycznym, a także chronić się przed kurzem obecnym w okresach suchej pogody.

Projekt „Wdrożenie nowoczesnych rozwiązań medycznych w dziedzinie położnictwa” jest współfinansowany z budżetu państwa w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej.

  • Nazwa projektu: Wdrożenie nowoczesnych rozwiązań medycznych w dziedzinie położnictwa
  • Wartość finansowania: 458 561,00 PLN
  • Całkowita wartość projektu: 458 561,00 PLN
  • Cel projektu: Poprawa opieki medycznej w Klinice Matki i Dziecka w Oltotoi, Tanzania, poprzez szkolenie personelu oraz doposażenie kliniki w sprzęt medyczny.

Więcej o programie „Polska Pomoc” można znaleźć na stronie: www.gov.pl/polskapomoc.

Publikacja wyraża wyłącznie poglądy autora i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej.

Podziel się:

Like Loading...